Jesteśmy dostępni od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku

Serwis samochodowy

Program dla mechaników do zarządzania serwisu samochodowego

Zarządzanie warsztatem samochodowym nie należy do najprostszych zadań, szczególnie kiedy zleceń bardzo szybko przybywa, a pracownicy nie mają jasno ustalonych wytycznych dotyczących pracy. Z czasem notatki na kartce przestają być czytelne, a firma traci w oczach klientów. Można to zmienić! Oprogramowanie Cerez stworzone zostało między innymi właśnie dla warsztatów samochodowych. To prosty w obsłudze program dla mechaników, który pomoże w zaplanowaniu usług i rozdysponowaniu obowiązków zespołu.

Wygodny, internetowy terminarz umożliwia dodawanie dowolnych usług, ustalanie ceny za ich wykonanie oraz szacunkowego czasu wymaganego do ukończenia zadania. Co więcej, program ma funkcję przydzielania pracowników do konkretnego zlecenia, przez co każda osoba będzie wiedziała, co musi wykonać danego dnia. Przy każdym zleceniu może zostać zamieszczona dodatkowo informacja dla pracownika, a także zostać przypisany klient, który zlecił wykonanie usługi. Zleceniodawca, który często przyjeżdża do warsztatu samochodowego, może zostać umieszczony w bazie danych, co pozwoli w przyszłości na sprawniejsze uzupełnianie wytycznych.

zrzut ekranu wysłanych powiadomień z aplikacji Cerez zrzut ekranu kalendarza z aplikacji Cerez

Kontrolowanie pracy warsztatu na odległość

Oprogramowanie Cerez jest korzystne w przypadku prowadzenia i obsługi warsztatu samochodowego lub innego serwisu motoryzacyjnego głównie przez to, że cały grafik dostępny jest online. Zarówno koordynator, jak i pracownicy posiadający dane do logowania, mają wgląd na to, jak został zaplanowany ich dzień. Zlecenia mogą dzięki temu być przyjmowane telefonicznie o dowolnej godzinie i na bieżąco uzupełniane w terminarzu. Jeśli w danym okresie jest mniej pracy, wówczas szef może zmodyfikować harmonogram pracy zespołu i ustalić inne godziny rozpoczęcia lub zakończenia pracy.

W dowolnym momencie administrator może sprawdzić, jak funkcjonuje dany warsztat samochodowy, analizując na bieżąco aktualizowane statystyki. Program ma funkcję podliczania zysków na podstawie wpisanych usług (oraz cen za ich wykonanie) – tym samym istnieje możliwość monitorowania obecnych i przyszłych zarobków. Można również sprawdzić, jaka usługa była najchętniej wybierana, który klient najczęściej korzystał z usług warsztatu i w jakim okresie był największy ruch. Programy takie jak Cerez skutecznie wpływają na komfort i jakość pracy w warsztacie.