Jesteśmy dostępni od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku

Kalendarze elektroniczne w dobie pandemii

Cofnij

Kalendarze elektroniczne w dobie pandemii

Rok 2020 dla wszystkich z nas będzie pamiętnym okresem. Życie, jakie dotychczas znaliśmy, obróciło się o 180 stopni. Koronawirus wpłynął na wiele z naszych codziennych decyzji i sprawił, że musimy przemyśleć rzeczy, nad którymi wcześniej się nie zastanawialiśmy. Każde wyjście z domu staramy się zaplanować — umawiamy się na konkretne godziny, wykonujemy określoną pracę i ograniczamy spotkania z innymi ludźmi do minimum. Jak nadążyć za zmieniającym się światem?

 

Rzeczywistość w nowej odsłonie — cyfryzacja wizyt i spotkań

Na przestrzeni kilku miesięcy od czasu pojawienia się wirusa wdrożone zostały liczne rozwiązania, których celem jest ułatwienie ludziom życia i przede wszystkim uchronienie ich od zagrożenia. Dzięki nim cała populacja jeszcze bardziej skupia się wokół technologii, która dotychczas była im obca. Wszystkie spotkania i wizyty rejestrujemy w serwisach internetowych. Placówki medyczne, lokale usługowe czy różne korporacje rozpoczynają pracę zdalną — przez Internet kontaktujemy się z lekarzami, kupujemy bilety, pracujemy i prowadzimy konferencje. Jesteśmy zmuszeni łączyć to z naszym życiem rodzinnym, a straszny chaos sprawia, że zapominamy o umówionych spotkaniach. Z pomocą przychodzą elektroniczne kalendarze. Nie są to jednak typowe aplikacje do zapisywania ważnych terminów.

Kalendarz elektroniczny — sposób na uporządkowanie życia

Kalendarz zrobił furorę zarówno wśród osób prywatnych, jak i dużych firm. Żeby zrozumieć jego fenomen, trzeba zagłębić się w dostępne funkcje. Tych jest mnóstwo, a mimo to pozostają bardzo czytelne i przejrzyste dla użytkownika w każdym wieku i z różnymi potrzebami.

Dla osób prywatnych — w kalendarzu można dodawać zaplanowane wizyty, na przykład w salonach kosmetycznych u fryzjera czy lekarza. Przed zbliżającym się spotkaniem otrzyma się powiadomienie SMS oraz e-mail, dlatego nie ma szans, by o nim zapomnieć. Funkcja dodawania wizyt jest intuicyjnie prosta — wybiera się godzinę, podpisuje spotkanie, a także nadaje mu odpowiedni, przejrzysty kolor.

Dla przedsiębiorstw — z elektronicznego kalendarza korzystają hotele, szpitale czy branża gastronomiczna. Firmy mogą m.in. nanosić umówione wizyty oraz przypisywać do nich konkretnego pracownika. Zarówno osoby zatrudnione, jak i klienci wprowadzani są do bazy danych, dlatego w łatwy sposób można ponownie importować informacje o nich. Podczas rejestracji wizyt można ustalić też cenę, czas trwania czy rodzaj usługi. Pracodawca może tworzyć wirtualny grafik dla swoich pracowników, a nawet kontrolować statystyki i przewidywać zyski.

Elektroniczne kalendarze są nie tylko wygodnym, ale przede wszystkim bezpiecznym narzędziem pracy we współczesnych realiach. Klienci nie są narażeni na kontakt z drugim człowiekiem, dlatego że mogą być umawiani online na konkretną godzinę, a dzięki przypomnieniom, nie zapominają o wizycie. Z kolei pracownicy mają dokładnie rozpisany grafik, przez co ograniczają zbędne przemieszczanie się. Cała baza danych i statystyki prowadzona jest wirtualnie, co wpisuje się w nasze obecne potrzeby.

Cofnij